Sylwestrowa zabawa nie dla psa 🎉

Sylwester ma to do siebie, że jest hucznie obchodzony. Dookoła słychać wystrzały pedard. Widok fajerwerków rozjaśniających niebo może ucieszyć oko jednak dla naszego psa jest to katorga. Pamiętajmy, że nasze psy mają słuch znacznie lepszy od naszego i to co dla nas jest glośmyn hukiem dla psiego ucha jest przerażającym hałasem. Pies nie wyjaśni sobie, że to tylko fajerwerek i święto kończące rok. Dla niego jest to stres i ogromy strach.

Nie powstrzymamy sylwestra jednak możemy jako świadomi właściciele możemy zadbać o bezpieczeństwo i komfort naszego pupila.

Co wtedy należy zrobić?

🥎 Zabawki.

Zadbajmy o to, aby nasz pies mógł dowoli żuć, węszyć, przeżuwać, wylizywać. Dzięki takim zabawom zmęczymy mu głowę, wyciszymy emocje i odwrócimy uwagę od hałasu za oknem. Najlepsze gadżety do rozładowania stresu u psa to:

  • maty węchowe
  • kule węchowe
  • kongi
  • kość na wyciszenie
  • lickmaty
  • wszelkie gryzaki, które się “ciągną”
  • ukrywanie smaczków w zakamarkach domu

🌰 Suplementy i leki.

Wszelkiego rodzaju suplementy na bazie np cbd czy w ostateczności leki uspokajające (jedynie po uzgodnieniu z lekarzem). Jest to jakaś alternatywa jednak żeby była skuteczna należy zacząć podawać je znacznie wcześniej niż 31.12 rano.

🚶‍♀️ Spacery.

Jak najbardziej są potrzebne nie można nagle nie iść z naszym czworonogiem na wieczorny spacer. Postarajmy się jednak, aby ogranicznyć spacery w godzinach największej aktywności sylwestrowiczów. Znajdźmy taką trasę gdzie będzie względnie cicho i koniecznie wyprowadzajmy psa na mocnej smyczy. Skróćmy wieczorny spacer do niezbędnego minimum.

🦻 Ogranicz hałas.

Spróbuj ograniczyć hałas w domu. Zamknij szczelnie okna, wyprowadź psa w cichsze miejsce (np łazienka) ewentualnie zagłusz hałasy wystrzałów radiem czy telewizorem. Oczywiście pamiętaj aby zagłuszacz nie był dla psa kolejnym stresem także z tym również ostrożnie 🙂

💖 Bądź.

Jesteś dla swojego psa najlepszym odstresaczem. Bądź przy nim, głaszcz go, miziaj, mów do niego spokojnie. Pies zawsze do ciebie przychodzi jak czuje się niepewny – jesteś jego ostoją i bezpieczną przystanią. Daj mu poczucie bezpieczeństwa będąc obok.

Szczęśliwego Nowego Roku Fluffy Przyjaciele 💕

  • Jeszcze jest pusto w Twoim koszyku :(